KuvaiMilliye.tr.cx

Vatanperver kardeşlerin sitesi ...

AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Avrupa ve Emperyalizm

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin

MesajKonu: Avrupa ve Emperyalizm   C.tesi Mart 01, 2008 1:34 pm

avrupanin yalanladigi emperyalizm bugun avrupanin tek varlik sebebidir.
ustelik post modern bir anlayisla avrupanin emperyalist anlayisi devam etmektedir.tek
fark bugun avrupanin emperyalizme ihtiyaci kalmamasidir.avrupa simdi emperyalizmin karsitini
emperyalizm araci olarak kullaniyor ,evet post modernligide burdan doguyor zaten bu emperyalizmin.
avrupa yillar once halkinin insanca yasamasini bile hak gormedigi ulkelere simdi insanlik dersi veriyor.
ne icin? yine o ulkelerin refah duzeyine ulasmasini engellemek icin.yanlis anlasilma olmasin insan haklari insanligin onuru acisindan onemli unsurlardir.bunun dogrulugunu tartismaya gerek bile duymuyorum.ama aclik insanlik onuru tanimaz.insan haklarinin olmadiginin sozu gectigi ulkelerde sorunun insan haklarinin olmayisindan degil cok buyuk olcude o ulkerin fakirliginden kaynaklandigina inaniyorum.boyle bir durum soz konusu iken tutup bu ulkere insan haklari baskisini yapmanin tek anlami vardir oda siz geri kaldiniz ve biz size yardim etmek yerine niye geri kaldiniz diye soru sormayi yegliyoruz ve bunu israrla yapiyoruz ki onunuzu goremiyesiniz demektir.
Kullanıcı profilini gör http://kuvayimilliye.dodiscussion.com

Avrupa ve Emperyalizm
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Avrupa Yakası 180 Bölüm Full
» Avrupa Yakası
» TÜRKİYE’NİN DÜNYA EKONOMİSİNDEKİ YERİ
» MTV Avrupa Müzik Ödülleri EMA